Na początku XX wieku w kościołach protestanckich dało się zauważyć charyzmatyczne ożywienie, które w latach 60. zaowocowało powstaniem w Kościele Katolickim pierwszych grup Odnowy Charyzmatycznej. Dziś już miliony chrześcijan różnych wyznań doświadczyło „Chrztu w Duchu Świętym”. Znane z czasów apostolskich ożywienie charyzmatyczne pojawiło się ponownie na początkach XX wieku, w kilku miejscach kuli ziemskiej (Armenia,… Czytaj dalej Jak powstała Odnowa w Duchu Świętym
15 zagrożeń dla wspólnoty
Konferencja Ks. Krzysztofa Kralki SAC, Moderatora Generalnego Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca wygłoszona podczas II Kapituły Generalnej Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Warszawie w lutym 2015.